odczyt

W celu prawidłowego rozliczenia (pomniejszenia) ilości odprowadzanych ścieków Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamieniu Krajeńskim Sp. z o.o. informuje, że odbiorca usług jest zobowiązany do podawania stanu wodomierza dodatkowego (podlicznika) do Zakładu we własnym zakresie.

Odczyty ww. wodomierzy dodatkowych (podliczników) można podawać:

  1. Osobiście w siedzibie Zakładu, ul. Strzelecka 16,89-430 Kamień Krajeński.
  2. Za pośrednictwem EBOK – ebok.zgkimkamien.pl .
  3. Pocztą elektroniczną, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
  4. Telefonicznie pod nr tel. 52 388 70 65 wew.22.

Istnieje możliwość montażu wodomierza dodatkowego (podlicznika) do systemu radiowego odczytu wodomierzy, ale tylko w przypadku, gdy wodomierz ten będzie przystosowany do współpracy z systemem radiowego odczytu funkcjonującym w ZGKiM w Kamieniu Krajeńskim Sp. z o.o. Stan takiego wodomierza (podlicznika) będzie automatycznie odczytywany przez Zakład.

Koszty zakupu wodomierza (podlicznika) ponosi odbiorca usług.

Brak regularności w podawaniu stanu wodomierzy (podliczników) nie będzie podstawą do wystawienia faktury korygującej w bieżącym okresie obrachunkowym. Tym samym zużycia wodomierzy (podliczników) nieuwzględnione w danym okresie obrachunkowym, zostaną rozliczone w kolejnym okresie obrachunkowym.

Zużycie wody na wodomierzu (podliczniku) winno być podawane w okresie rozliczeniowym, w którym ma miejsce odczyt wodomierza głównego. 

Wskazania wodomierza (podlicznika) będą podstawą do pomniejszenia ilości odprowadzonych ścieków. 

ZGKiM w Kamieniu Krajeńskim Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do kontroli wykorzystania wody zgodnie z przeznaczeniem.